Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia
Kategoria:
ECHO SERCA
Daria Kaczmarek
Aktualnie czytasz: ECHO SERCA

Badanie, za pomocą odpowiedniego aparatu USG, umożliwia dokładną ocenę budowy i pracy serca (działanie zastawek serca, pomiar wielkości i pracy komór serca, diagnostykę wad serca oraz nowotworów mięśnia sercowego).  Pozwala również zdiagnozować obecność płynu (np. krwi) w worku osierdziowym.

Echo serca może być przeprowadzone w gabinecie lekarskim, w przychodni lub przy łóżku chorego. Pacjent jest ułożony na wznak lub na lewym boku z odsłoniętą klatką piersiową. Na głowicę aparatu (urządzenie w kształcie małego cylindra, które wysyła i odbiera fale dźwiękowe) nakładany jest żel a następnie głowicę przykłada się pod różnymi kątami do klatce piersiowej w okolicy serca. Obraz serca jest pokazywany i nagrywany na specjalnym monitorze a następnie lekarz ogląda i ocenia wynik badania. Całe badanie trwa 30 - 90 minut, podczas badanie nie można się ruszać i rozmawiać.

 

Przygotowanie: echo serca jest badaniem nieinwazyjnym, czyli nie narusza tkanek organizmu. Jest bezbolesne i nie jest obarczone ryzykiem, nie wymaga też żadnych szczególnych przygotowań.

Dodaj do: Facebook Twitter Blip Flaker Pinger Wykop Śledzik

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.