Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia
Kategoria: Zdrowie
PRZYCZYNY WYSYPKI U DZIECI
Marta Mozol-Jursza
Aktualnie czytasz: PRZYCZYNY WYSYPKI U DZIECI
Wysypki infekcyjne

W reklamach kosmetyków producenci obiecują, że nasza skóra  po użyciu specyfiku będzie przypominać skórę małego dziecka. Rodzice jednak wiedzą, że buzie i ciało ich maluchów nie zawsze są idealnie gładkie.

PRZYCZYNY WYSYPKI U DZIECI

Rodzaje wysypek

 

Oczywiście dziecko z wysypką, szczególnie jeśli gorączkuje, powinno być pokazane lekarzowi. Niektóre wysypki mogą świadczyć o schorzeniach groźnych dla życia! Warto jednak znać podstawowe rodzaje wysypek i umieć je odróżnić.

 

Najprostszy podział dzieli zmiany na skórze na płaskie i wyniosłe. Aby określić z jaką mamy do czynienia, zawsze należy jej dotknąć. Jednak nie gołą ręką, a w rękawiczce, gdyż może być zaraźliwa!
Inny poddział wysypek: infekcyjne, alergiczne i inne. Infekcyjnym zwykle towarzyszy gorączka i inne objawy ogólne (ospałość, złe samopoczucie dziecka). Poniżej przedstawiamy charakterystykę częstych przyczyn wysypek.

 


Alergia na białka mleka krowiego

 

Objawia się głównie na policzkach dziecka w postaci szorstkich zlewających się grudek (tak zwane lakierowane policzki). Czasem zmiany są również za uszami i w innych miejscach (zgięcia łokciowe, kolanowe itp.). Ważnym wskaźnikiem, że mamy do czynienia z alergią na mleko jest szybka poprawa po jego odstawieniu i nasilenie objawów po ponownym włączeniu go do diety.Trądzik niemowlęcy

 

Często wywołuje u rodziców obawę i podejrzenie alergii na mleko. Nie ma jednak charakteru rumienia.  Zwykle przypomina trądzik u nastolatków. Są to drobne krostki zwykle zakończone białymi czubkami. Jest to reakcja dziecka na hormony matki. Pojawia się w pierwszych tygodniach życia i mija, gdy hormony matczyne zostaną zmetabolizowane.

 

Dodaj do: Facebook Twitter Blip Flaker Pinger Wykop Śledzik

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.