Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Maciej Świtoński

dr n. med. Specjalista chirurg

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Ból kończyn dolnych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa | 2012-03-16 14:39:48

Witam serdecznie.Moje pytanie ??Panie doktorze- chodzenie od jednego do drugiego lekarza roznych specjalnosci.Zrobilam badania rtg.kregoslupa ledzwiowego i piersiowego. Okazuje sie ze bol kregoslupa ledzwiowego spowodowany jest niewielkimi zmianami zwyrodnieniowymi odcinka ledzwiowego- mala skolioza odcinka kreg.piersiowego.Poszlam na zabiegi masazu - profilaktyka.Piec masazy - po tym nastepneniemozliwe.Bol w prawym boku.W trakcie masazu odczuwalam bole dolnych partii nog- lydek.Udalam sie do lekarza rehabilitacji ktory dal mi 10 zabiegow laser - krioterapia.Zabiegi skonczylam ale.... To ale to ból konczyn dolnych przy wstawaniu rano - bol bardzo silny.Nogi mam bez zylakow . Stosuje sama rano masaz .Po poruszaniu sie pozniej bol staje sie znacznie mniejszy prawie ze nie odczuwalny.Rano to samo od nowa. Prowadze samochod - malo ruchu - gimnastyki. Prosze o rade - wskazowki co robic - jakie podania??? Wynik OB - 4 . pozostale badania w normie. Mam 60 lat - niedawno smierc moich Rodzicow - stres z tym zwiazany. Wykancza mnie chodzeniee od lekarza do lekarza i oczywiscie prywatnie. Prosze uprzejmie o odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.

Cóż mam poradzić? Można jeszcze skonsultować problem z neurologiem. Jeśli nie stwierdzi on żadnych ubytków neurologicznych, to leczeniem z wyboru pozostaje przewlekła rehabilitacja.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.