Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Maciej Świtoński

dr n. med. Specjalista chirurg

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Bóle brzucha u 11 - letniego chłopca | 2009-08-10 22:14:43

dzień dobry -mój syn ma 11 lat miał usunięty wyrostek ,lekarze stwierdzili że ma powiększony woreczek żółciowy,inny lekarz stwierdził że ma zapalenie opuszka dwónastnicy ,przyjmował bioprazol ,oraz leki na zmniejszenie się woreczka ,miał dietę ,przez kilka miesięcy było trochę lepiej ,ale teraz znowu boli go brzuch i głowa ,szczególnie wtedy gdy dużo biega ,przychodzi cały czerwony i mocno boli go głowa ,często biega też do ubikacji robić siku,brzuch boli nad pępkiem ,miał robiona gastroskopię ,3 razy USG ,badanie na obecnośc pasożytów ,nic nie wykazało,krew ,mocz, kał,wszystko dobrze.

Nie za bardzo rozumiem, jakie leki powodują zmniejszenie pęcherzyka żółciowego i po co? Jeśli pęcherzyk żółciowy nie zawiera złogów, nie jest w stanie zapalnym, nie utworzył się wodniak ani ropniak pęcherzyka żółciowego, to należy dać mu spokój. Ponadto brak zmian patologicznych zarówno w badaniach obrazowych (USG jamy brzusznej, gastroskopia), jak i w badaniach laboratoryjnych pozwala w chwili obecnej przypuszczać, że dolegliwości bólowe jamy brzusznej u syna mają charakter czynnościowy. Proszę pozostawać w stałym kontakcie z gastroenterologiem dziecięcym.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

maliniak107  |  2009-08-21 23:32:02 cytuj

dziękuje bardzo panie doktorze za odpowiedź ,ten lek na zmniejszenie się woreczka to miał być ,holamid lub holestil ,teraz syn przechodzi badania na oddziale neurologii-skierowanie od lekarza .Ból głowy jest coraz silniejszy i pojawia sie co dziennie w połączeniu z bólem brzucha ,dalej podajemy bioprazol ,jeszcze raz dziękuję .

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.