Portal Świat Zdrowia:
| Rejestracja
Regulamin

Sekcje tematyczne

  Świat Zdrowia
Świat Kardiologii i Diabetologii
Kardiologia
Diabetologia

Strefa ekspercka

Porady medyczne i zdrowotne

Michał Sroka

dr n. med. Internista, diabetolog

Wieloletni specjalista, ekspert w dziedzinie diabetologii. Pracuje na Oddziale Nefrologiczno-Diabetologicznym Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu.


Powrót do eksperta

Chcesz zadać pytanie ekspertowi?

Rumień na kk.dolnych, gorączka, obrzęk | 2011-09-12 00:54:57

Panie doktorze nad ranem obudziła mnie bardzo wysoka gorączka z dreszczami,i nie mogłam stanąc na prawej nedze bo od pachwiny po łydkę czułam mocny ból.Lekarz z pogotowia stwierdził zapalenie żył i nastraszył mnie że w każdej chwili mogę dostac zator.Na drugi dzień w okolicy stopy nad kostką wyskoczył mi czerwony rumien ,był gorący ,bolący i spuchnięty.Na udach pojawiły się plamy czerwone bolące i znikały i ponownie się pojawiały.(dwa lata temu ,te plamy już miałam ale bez rumienia ,i przy tych plamach miałam skok ciśnienia,zaczełam leczyc cisnienie i do tej pory nic się nie pojawiało).Lekarz rodzinny stwierdził że to może być od częstych angin.Badania na boleriozę wyszły mi dobrze,crp215,8,kreat.0,67,ma143,hgb12,rbc4,38,mcv68,4,płytki231.Doplerowskie badanie źył wyszło dobrze tylko piszczelowavvt górna granica normy,strzałkowa vvp górna granica normy.Minął miesiąc rumień jest miejszy ale nadal jest i pod dotykiem boli,pobolewa mnie też prawa łydka i boli mnie także kolano.Często puchnie mi okolica kostki a zwłaszcza gdy dłużej siedze.Od jakiegoś czasu miewam bóle stawów,ale pamiętam że gdzieś trzy lata temu robiłam badania reumatodialne i były dobre.Proszę o poradę do jakiego lekarza mam się udać po pomoc w leczeniu.Obecnie mam 47 lat.Dziękuję i pozdrawiam.Ewa

Witam. W tym wypadku bez obejrzenia zmian, na podstawie tylko opisu nie da się udzielić wiarygodnej odpowiedzi.
Jeżeli byłoby to zapalenie żył, to z pewnością potwierdziłby to specjalista wykonujący badanie USG naczyń zylnych. Opis sugeruje mozliwość tzw. rumienia guzowatego - objawu wielu schorzeń reumatoidalnych. Specjalistami kompetentnymi w tym zakresie są reumatolog i dermatolog. Serdecznie pozdrawiam.

Chcesz wyrazić swoją opinię? Dodaj komentarz

Zasady dodawania komentarzy
Nick/pseudonim: Gość
Chcesz używać stałego nicka? lub Zarejestruj

Pozostało znaków: 5000

Zasady dodawania komentarzy Zasady dodawania komentarzy


1. Komentarze mogą dodawać zarówno zalogowani, jak i niezalogowani użytkownicy.

2. Wszystkie komentarze podlegają moderacji. Wpisy naruszające regulamin serwisu zostają usunięte i nie podlegają publikacji w portalu.

Moje kontozwiń

Aby korzystać z Mojego Konta lub zarejestruj!

Newsletter

Zawsze najświeższe informacje! Nowe opinie na interesujące Ciebie tematy. Zapisz się na newsletter.